szukaj w serwisie
Miejscowość:
Typ obiektu:
Obszar:
Województwo:
Nazwa obiektu:
miejscowości na wakacje
      Pomorze Środkowe
           + rozwiń wszystkie
      Pomorze Zachodnie
           + rozwiń wszystkie
      Tatry i Podhale
           + rozwiń wszystkie
      Karkonosze
           + rozwiń wszystkie
      Beskidy
           + rozwiń wszystkie
      Sudety
           + rozwiń wszystkie
      Jura Krakowsko-Częstochowska
           + rozwiń wszystkie
      Bieszczady
           + rozwiń wszystkie
      W górach
           + rozwiń wszystkie
      Kaszuby
           + rozwiń wszystkie
      Mazury
           + rozwiń wszystkie
translate.google.com:
„Dom nad Biebrzą” Wanda Mocarska
Goniądz, Lubuskie
tel: 601 527 444
Opis obiektu Galeria Kontakt Mapa dojazdu  
   przejdź do opisu obiektu
\"DOM NAD BIEBRZĄ\" położony jest w Goniądzu w woj. podlaskim, w powiecie monieckim, położonym na skraju Kotliny Biebrzańskiej, przy turystycznym szlaku wodnym Biebrzy łączącym jeziora Równiny Augustowskiej i Pojezierza Ełckiego z Narwią. Dom usytuowany jest okolo 150 m od rzeki Biebrzy. Posesja jest ogrodzona, jest miejsce na parking samochodow. Domek do 12 osob, jest łożeczko dla malego dziecka. Na górze są 2 pokoje 2-osobowe plus łożeczko oraz pokoj 3-osobowy. Łazienka - WC, prysznic. Na dole salonik z kominkiem, wersalka 2-osobowa i aneks kuchenny, duży pokój jadalny. Wyposazenie aneksu kompletne. Na dole jest lazienka - WC plus umywalka. Na posesji można rozpalić ognisko i grilla. Nad rzeką jest wypożyczalnia kajaków. Wynajem domku kwiecień-październik. Do wynajęcia tylko caly dom. Kontakt: 85 651-16-28, kom. 0601-527-444.

Czekają na ciebie: nieskażona przyroda niesamowite krajobrazy i rzadkie gatunki zwierząt. Wokoło lasy, bagna, torfowiska, szuwary, w których żyją dzikie zwierzęta i bardzo rzadkie gatunki ptaków, jak np. dubelt czy orlik grubodzioby. Dlatego warto zabrać lornetkę, aparat fotograficzny, a nawet sprzęt do nagrywania.

CO WARTO ZOBACZYĆ:

Przede wszystkim Biebrzański Park Narodowy. Płynie się nią z nurtem rzeki, powoli, tylko leniwie manewrując wiosłem i smakując biebrzański spokój... Można też przemieszczać się rowerem, piechotą, a nawet konno. Warto odwiedzić zwłaszcza rezerwat Czerwone Bagno. To naturalna ostoja łosia oraz tak rzadkich ptaków, jak żuraw, cietrzew czy dzięcioł białogrzbiety. Prowadzi tędy kilka dobrze znakowanych szlaków turystycznych.Jest także ścieżka dydaktyczna, która kończy się platformą widokową. Z tego miejsca najlepiej podziwiać niezwykłą panoramę rezerwatu.

Warto zobaczyć fortyfikacje rosyjskiej twierdzy Osowiec z końca XIX w. Przed laty miała ona bronić zachodnich granic imperium carów. Toczyły się tu ciężkie walki w czasie I wojny światowej: trzykrotne próby zdobycia twierdzy (jedna z użyciem gazów bojowych). Dzisiaj jest tam muzeum, które zwiedzicie z przewodnikiem. Jeśli będziecie w pobliżu Polkowa lub Dębowa, pojedzcie nad Kanał Augustowski (świetny zabytek techniki, w I poł. XIX w. połączył Biebrze z Niemnem). Przez śluzę w Dębowie można wpłynąć z Biebrzy do kanału. Warto też powłóczyć się trochę po okolicznych miasteczkach i wioskach. Koniecznie trzeba odwiedzić śliczny Tykocin, z jego żydowskimi zabytkami, Jagłowo wieś nad brzegiem Biebrzy, w której wszystkie domy zwrócone są w stronę rzeki i pooglądać wiatraki (w Kamiennej Starej, Suchowoli, Nowym Dworze i Zabielu) oraz młyny wodne (w Goniądzu oraz w Karwowie).
strona główna | dodaj obiekt | kontakt | polityka prywatności | o firmie | regulamin | o Portalu