miejscowości na wakacje
      Pomorze Środkowe
           + rozwiń wszystkie
      Pomorze Zachodnie
           + rozwiń wszystkie
      Tatry i Podhale
           + rozwiń wszystkie
      Karkonosze
           + rozwiń wszystkie
      Beskidy
           + rozwiń wszystkie
      Sudety
           + rozwiń wszystkie
      Jura Krakowsko-Częstochowska
           + rozwiń wszystkie
      Bieszczady
           + rozwiń wszystkie
      W górach
           + rozwiń wszystkie
      Kaszuby
           + rozwiń wszystkie
      Mazury
           + rozwiń wszystkie
szukaj w serwisie
Miejscowość:
Typ obiektu:
Obszar:
Województwo:
Nazwa obiektu:
Opis miejscowości Warto zobaczyć Fotografie Mapa Pogoda  
Zakopane
obiekty noclegowe:  157 warto zobaczyć7 zdjęć w galerii26
Zakopane jest największym ośrodkiem miejskim w bezpośrednim otoczeniu Tatr, dużym ośrodkiem sportów zimowych, od dawna nazywane nieformalnie zimową stolicą Polski.
Warto zobaczyć
fotografii: 4
lokalizacja na mapie
Gubałówka
Góra, Zakopane
Gubałówka jest to jedno z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. Chyba nie ma turysty, który nie był na szczycie Gubałówki. Budowa kolejki rozpoczęła się w lipcu 1938 r a zakończona w grudniu 1938r. Po całkowitej modernizacji w 2001r. kolejka na Gubałówkę stała się jedną z najnowocześniejszych kolei linowo-terenowych.
fotografii: 3
Butorowy Wierch
Góra, Zakopane
Butorowy Wierch jest to najwyższe wzniesienie Pasma Gubałowskiego. Będąc w Zakopanem warto odwiedzić Butorowy Wierch w Kościelisku miejsce to jest idealne do pieszych wędrówek jak również wycieczek rowerowych podczas, których można podziwiać przepiękną panoramę Tatr.
fotografii: 4
lokalizacja na mapie
Kasprowy Wierch
Góra, Zakopane
Kasprowy Wierch jest to góra znajdująca się w głównym grzbiecie Tatr. Kolejka Linowa na Kasprowy Wierch jest pierwszym tego typu urządzeniem w Polsce i zarazem najbardziej popularnym. Stara kolejka przez ponad 70 lat wywoziła turystów na wierzchołek Kasprowego Wierchu jej budowę rozpoczęto 1 sierpnia 1935 r. Przy budowie tak ważnego przedsięwzięcia pracowało około 1000 osób z całej Polski. I tak po roku ciężkiej pracy pod koniec grudnia ukończono budowę stacji w Kuźnicach i Myślenickich Turniach, a pierwszy kurs kolejki odbył się 26 lutego 1936r. 15 marca 1936r. po raz pierwszy kolejka z pasażerami dojeżdża na szczyt Kasprowego Wierchu. Wśród milionów osób, które w ciągu tych 70 lat wjechały koleją na Kasprowy, jest także Ojciec Święty Jan Paweł II, który jako papież odbył tę podróż 6 czerwca 1997 roku.
fotografii: 3
trasy rowerowe
Trasa rowerowa, Zakopane
W Zakopanem mają początek liczne trasy rowerowe. Każdy może wybrać coś dla siebie dostosowując długość trasy do naszych możliwości. Musimy pamiętać o odpowiednim ubiorze i o naszej kondycji. Jeżeli wybierzemy trasę dopuszczoną przez Tatrzański Park Narodowy musimy pamiętać o zapoznaniu się z przepisami obowiązującymi na jego terenie.
fotografii: 3
lokalizacja na mapie
Krupówki
Deptak, Zakopane
Krupówki to jedno z tych miejsc w Zakopanem, które trzeba odwiedzić. Ten zamknięty dla ruchu samochodowego deptak biegnący przez środek miasta ma 1100 m długości. Większość mieszczących sie wzdłuż Krupówek budynków zajmują liczne restauracje i karczmy góralskie oraz sklepy z pamiątkami, jest tu również postój dla dorożek.
fotografii: 2
lokalizacja na mapie
Wielka Krokiew
Obiekt sportowy, Zakopane
Wielka Krokiew imienia Stanisława Marusarza to największa spośród zakopiańskich skoczni narciarskich o punkcie konstrukcyjnym K120. Położona na północnym stoku góry Krokiew u zbiegu ulic Bronisława Czecha i Józefa Piłsudskiego, jest jednym z najpiekniejszych obiektów tego typu. Swoją urodę zawdzięcza naturalnemu położeniu pośród tatrzańskich lasów.
fotografii: 5
lokalizacja na mapie
Kąpielisko na Polanie Szymoszkowej
Kąpielisko, Zakopane
Dla gości Kąpieliska udostępnione są zjeżdżalnia, zjeżdżalnie dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej, wypożyczalnia leżaków oraz karczma, na terenie której znajadują się ubikacje, przebieralnie oraz szafki na ubrania.
strona główna | dodaj obiekt | kontakt | polityka prywatności | o firmie | regulamin | o Portalu