miejscowości na wakacje
      Pomorze Środkowe
           + rozwiń wszystkie
      Pomorze Zachodnie
           + rozwiń wszystkie
      Tatry i Podhale
           + rozwiń wszystkie
      Karkonosze
           + rozwiń wszystkie
      Beskidy
           + rozwiń wszystkie
      Sudety
           + rozwiń wszystkie
      Jura Krakowsko-Częstochowska
           + rozwiń wszystkie
      Bieszczady
           + rozwiń wszystkie
      W górach
           + rozwiń wszystkie
      Kaszuby
           + rozwiń wszystkie
      Mazury
           + rozwiń wszystkie
szukaj w serwisie
Miejscowość:
Typ obiektu:
Obszar:
Województwo:
Nazwa obiektu:
Opis miejscowości Warto zobaczyć Fotografie Mapa Pogoda  
Kudowa-Zdrój
obiekty noclegowe:  6 warto zobaczyć6 zdjęć w galerii17
Kudowa jest położona w dolinie na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego na wysokości od 370 do 420 m n.p.m. nad potokiem Bystra, który poprzez rzekę Metuję wpada do Łaby (zlewisko Morza Północnego).
Warto zobaczyć
fotografii: 5
Park Rekreacji Rodzinnej
Ośrodek kulturalny, Kudowa-Zdrój
Park "Colorado" położony jest w najstarszej części Kudowy - Czermnej tuż przy granicy z Republiką Czeską. Park składa się z placu zabaw, strzelnicy, części wypoczynkowo-gastronomicznej oraz miejsca na ognisko..
fotografii: 1
Dolina Sportów Zimowych
Obiekt sportowy, Kudowa-Zdrój
Dolina Sportów Zimowych jest położona u stóp Świniego Grzbietu ok 1 km od centrum Kudowy Zdroju przy drodze do Jakubowic.

Wspaniale usytuowana dolina powoduje, że pokrywa śnieżna zalega tutaj bardzo długo, pozwala to amatorom białego szaleństwa dłużej cieszyć się możliwością szusowania. Nie bez znaczenia jest fakt, iż z górnych stacji wyciągów roztaczają się przepiękne widoki Gór Stołowych.
fotografii: 5
lokalizacja na mapie
Park Dinozaury
Przyroda, Kudowa-Zdrój
Na powierzchni 8300m2 powstał Park Dinozaurów, w którym postawiono 30 figur odzwierciedlających prehistoryczne zwierzęta, a wszystko to wkomponowane jest w malowniczy górski krajobraz z naturalnymi formami skalnymi ukształtowanymi przez naturę. Jest to najwyżej położony park dinozaurów w Polsce, znajdujący się w enklawie Parku Narodowego Gór Stołowych, tuż u podnóża Szczelińca Wielkiego. Największy model ma siedem metrów wysokości. Obok zwierząt ustawione są tablice z pełną informacją o gadach.Na terenie obiektu znajduje się certyfikowany plac zabaw dla najmłodszych.
fotografii: 2
Park Narodowy Gór Stołowych
Góra, Kudowa-Zdrój
Góry Stołowe to jedno z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych pasm górskich w Polsce. W ich obrębie znajduje się Park Narodowy Gór Stołowych.
fotografii: 2
lokalizacja na mapie
Muzeum Żaby
Muzeum, Kudowa-Zdrój
Pierwsze w Polsce Muzeum poświęcone Żabom we wszelkiej postaci. Muzeum mieści się budynku obok Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych. Zapoczątkowane zbiorami przekazanymi z Berlina ze Stowarzyszenia Kudowa & Kultur. Dziś możemy podziwiać eksponaty od zabawek po preparaty różnej wielkości. Muzeum jest często odwiedzane przez dzieci i młodzież szkolną. Posiada kolekcję ponad 3000 eksponatów pochodzących z blisko 20 krajów świata i 6 kontynentów.
fotografii: 2
lokalizacja na mapie
Ruchoma Szopka
Ośrodek kulturalny, Kudowa-Zdrój
Ruchoma Szopka w Czermnej to dzieło twórcy samouka Frantiska Stepana który rozpoczął rzeźbić swoje dzieło w wieku zaledwie 15 lat , scyzorykiem w lipowym drewnie. Po dwudziestych latach żmudnej pracy wykonał 25o figurek , które poruszane ręcznie stanowiły szopkę. Figurki z szopki przedstawiają sceny z życia pasterzy, mieszczan oraz narodzin Jezusa Chrystusa. W latach 1930- 1938 roku Franciszek Stepan dobudował drewniane organy składające się z 270 piszczałek oraz 10 rejestrów.
strona główna | dodaj obiekt | kontakt | polityka prywatności | o firmie | regulamin | o Portalu